jak-jsme-zacali-cestovat-obrazek

Travel story: Malý začátek velkého příběhu

Je mi zima. Příšerná zima. Schoulená pod peřinou pomaličku usrkávám čaj proti nachlazení. Venkovní teploměr ukazuje pouhých jedenáct stupňů. U nás doma je jen o něco víc, řekla bych. Možná proto, že NĚKDO zapomněl zavřít okno, než jsme ráno odešli. Fajn, ten někdo jsem já. Pro tentokrát.. Pociťuji, že je léto nenávratně pryč a snažím se nezačít počítat zbylé dny do jara. Přeci jen je teprve začátek podzimu a na teplo si budu muset ještě nějakou dobu počkat. Kde je sakra babí léto? Přesvědčuji se, že mi sychravé počasí nevadí. Ale vadí a moc. Zavírám oči, v myšlenkách se přenáším někam za teplem a s úsměvem na rtech vzpomínám na naše první velké dobrodružství zapsané do dějin. Našich osobních.

Měli jsme krátce po svatbě a plánovali naši svatební cestu. Vybrat perfektní místo dá pořádně zabrat. Zapravdu mi jistě dají všechny nevěsty, líbánky si totiž bezpochyby zaslouží něco extra. Něco dokonalého, nezapomenutelného. A tak jsme to NĚCO začali hledat. Webové portály cestovek plné poutavých obrázků – Zpravidla šlo o místa, která ani neměli ve své nabídce, a ještě poutavějších slev, až podezřele se blížíc k hranici sta procent, nás v mžiku zaplavily hromadou exotických destinací. Samozřejmě za ty “nejlepší ceny”. Naši pozornost nejvíce upoutaly země s cenou mimo náš nikterak valný rozpočet. Z legrace a taky trochu ze zoufalství jsme mrkli na to, kolik stojí zájezd do Thajska, naší srdeční záležitosti. Nejlevněji za 50 000,- na osobu!! Cože, tolik? To není možné! Pobouřeně jsme uvažovali, kterou a čí ledvinu prodáme. Postupně jsme se začali smiřovat s faktem, že se do Thajska dostaneme leda v případě výhry v loterii jednoho z nás. Nebo díky již zmiňované transplantaci.

Nedalo mi to spát. Přečetla jsem několik knížek, e-booků, článků a studováním postupně došla k závěru, že se do Thajska dá opravdu zaletět za facku, a co je hlavní, věděla jsem, jak na to. Stačilo si vyčíhnout letenky v akci. Bum! Bratislava – Bangkok a zpět za 9 500,-. Rozbušilo se mi srdce, ve vteřině jsem totiž věděla, že se taková mimořádná nabídka už nemusí nikdy opakovat a letenky jsem rezervovala. No dobře, zas tak úžasná akce to nebyla, příští rok totiž letíme za sedm. Na zaplacení letenek jsme měli 42 hodin. Nebo si to alespoň mysleli. Ale co čert nechtěl, rezervace nám vypršela už po jednom dni. Člověk by se v nás krve nedořezal a to byla ta chvíle, kdy jsme si oba uvědomili, jak moc do Thajska chceme. Naštěstí se letenky objevily i následující den, my se odhodlali, konečně je koupili – mimochodem, dnes je to přesně rok, a jeli na konec světa, tam, kde opičí makakové dávají dobrou noc. Bez zkušeností, zato s pořádnou dávkou odvahy.

Mělo to být perfektní a taky bylo. Ale o tom někdy příště.

S láskou

 

Summary
Travel story: Malý začátek velkého příběhu
Article Name
Travel story: Malý začátek velkého příběhu
Description
Stále si mnoho lidí myslí, že cestování je výsadou jen několika bohatých. Pojďme spolu zjistit, že cestovat kolem světa může opravdu každý.
Author
Publisher Name
Spolu na cestách
Publisher Logo

1Komentář
  • Graža
    Publikováno 22:29h, 08 října Odpovědět

    Superrr☺☺☺

Napsat komentář