harry_potter_bradavice

Warner Bros. studia aneb kouzelný svět Harryho Pottera

Ten, kdo mě zná, moc dobře ví, jak velká fanynka Harryho Pottera jsem. Přece jen jsem na příběhu nejznámějšího kouzelníka vyrůstala a s velkým napětím se vždy těšila na další díl. Proto jistě chápete, že jsem si návštěvu Warner Bros. studií nemohla nechat ujít.

Jak se dostat do Bradavic?

Warner Bros. studia se nachází ve Watfordu, necelou hodinku cesty z centra Londýna. Dojezd zde však není vůbec komplikovaný, jak se může na první pohled zdát. Z londýnského nádraží Euston jezdí každou chvíli vlak do stanice Watford Junction, odkud vás do studií doveze speciální doubledecker polepený tématikou Harryho Pottera. Zpáteční jízdenka se kupuje přímo u řidiče kouzelnického autobusu a vyjde vás na dvě padesát.

Vstupenky

Vstupenky je nutné koupit předem na oficiálním webu studií. Doporučuji s rezervací neotálet, abyste měli jistotu, že seženete lístky na přesný den a čas, který chcete. Vstupenky totiž bývají beznadějně vyprodané na několik týdnů dopředu. Základní vstupné pro dospělého stojí 41 liber, což je zhruba 1 300 Kč. Po zakoupení lístků obdržíte na svůj mail potvrzení. To si nezapomeňte vytisknout, bude potřeba se jím prokázat u vstupu na pokladně.

harry_potter_durslyovi

Co uvidíte v zákulisí

Prohlídka začíná v kinosále krátkým informativním filmem, kterým vás provedou ústřední tři herci. Po shlédnutí videa se plátno zvedne a před vámi se objeví vstupní dveře do světa čar a kouzelUž to byl pořádný zážitek! Rázem se ocitnete ve Velké síni Bradavické školy s pocitem, že do tamních lavic patříte i vy. Od této chvíle je prohlídka individuální a dál už pokračujete sami.

K vidění je zde ohromné množství úžasných exponátů, řada kostýmů i skutečných kulis z natáčení. Jednu po druhé navštívíte například společenskou místnost Nebelvíru, Brumbálovu pracovnu, Hagridovu chýši, strašidelný Zapovězený les (mimochodem ten byl opravdu skvělý), či kuchyň Wesleyových, kde si můžete vyzkoušet rozpohybovat kotlík a další předměty. Radost budou mít nejenom děti! Nahlédnete také do Bradavického Expressu, nebo maskérny plné umělých knírů, stařeckých vrásek a falešných tetování. Poté následuje venkovní expozice. Na volném prostranství se nachází dům Dursleyových, létající auto, či úchvatný bradavický most.

harry_potter_wiesleyovi

harry_potter_potterovi

Další část prohlídky je věnovaná kouzelným bytostem, animacím a zvláštním efektům. Najdete tady hromadu technických vymožeností, dozvíte se, jak ožili magičtí tvorové, či z čeho tvůrci vyrobili umělý sníh. A že ho muselo být opravdu hodně! Zkrátka vám odtajní všechna svá know howZa mě rozhodně ten nejzajímavější úsek! Člověk si rázem uvědomí, jak moc práce a lidí za filmy stálo a kolik věcí muselo být promyšleno do posledních detailů.

harry_potter_gringotovi

harry_potter_kostymy

Tour pokračuje procházkou po Příčné ulici, za kterou na vás čekají Bradavice v celé své kráse – tedy obrovský model, jenž sloužil k natáčení všech záběrů na hrad. Cesta končí v kouzelnickém obchůdku, kde byste si bez nadsázky koupili úplně všechno, od hůlky, až po mundúr vaší oblíbené koleje. Připravte si ovšem peněženky, suvenýry jsou nechutně předražené. A tím myslím opravdu nechutně.

harry_potter_bradavice2

harry_potter_schody

Návštěva studií byla pro mě neskutečně silným zážitkem, na který jen tak nezapomenu. Pokud se tedy chytáte do Londýna, rozhodně si na ně najděte čas, stojí to za to!

PS: To, že potom budete mít chuť pustit si všechny filmy, nebo přečíst všechny knihy najednou, je naprosto normální. 😉

S láskou

Summary
Warner Bros. studia aneb kouzelný svět Harryho Pottera
Article Name
Warner Bros. studia aneb kouzelný svět Harryho Pottera
Description
Máte rádi filmy a knížky o Harry Potterovi? Pak si rozhodně nesmíte nechat ujít návštěvu Warner Bros. studií v Londýně.
Author
Publisher Name
Spolu na cestách
Publisher Logo

1Komentář
  • Michelle
    Publikováno 14:49h, 17 července Odpovědět

    Tohle místo už mám na seznamu fakt dlouho. Musím si to konečně naplánovat a vyrazit tam. Vypadá to skvěle!

Napsat komentář